Kiek pasaulio taurių laimėjo Belgija?

Fifa pasaulio futbolo čempionatas
Kiek pasaulio taurių laimėjo Belgija

Iki šiol Belgijai dar nepavyko laimėti vyrų pasaulio futbolo čempionato, nes geriausias jos pasiekimas - trečioji vieta 2018 m. pasaulio čempionate. Vienintelį kartą į pusfinalį komanda pateko 1986 m., kai užėmė ketvirtąją vietą. Belgijos moterų rinktinė niekada nėra patekusi į pasaulio čempionatą. Likusioje šio straipsnio dalyje daugiausia dėmesio bus skiriama dviem Belgijos pusfinaliams 1986 m. ir 2018 m.

Turinys

1986 m. FIFA vyrų pasaulio futbolo čempionatas

1986 m. pasaulio futbolo čempionato Meksikoje pradžia, Belgija buvo suskirstyta į vieną grupę su šeimininke Meksika, Paragvajumi ir Iraku. Turnyro pradžioje jie pralaimėjo šeimininkams rezultatu 2:1, o po to atsitiesė ir iškovojo pergalę 2:1 prieš Iraką. Paskutinėse grupės etapo rungtynėse Belgijai pakako, kad patektų į atkrintamąjį etapą, sužaidusi lygiosiomis 2:2 su Paragvajumi ir tapusi viena iš keturių geriausių trečiąsias vietas grupėje užėmusių komandų. Šiose trijose rungtynėse Belgijos rinktinė buvo labai gerai subalansuota - penkis įvarčius įmušė penki skirtingi žaidėjai.

16 etape, Belgijos rinktinė susitiko su Sovietų Sąjunga ir laimėjo rezultatu 4:3. Po pagrindinio laiko rungtynės baigėsi rezultatu 2:2, o įvarčius Belgijai pelnė Enzo Scifo ir Janas Ceulemansas. Per pratęsimą Stéphane'as Demolas ir Nico Claesenas įmušė po vieną įvartį į Belgijos vartus, po to Sovietų Sąjunga įmušė vieną įvartį, tačiau Belgija iškovojo pergalę vienu įvarčiu. Ketvirtfinalyje Belgija susitiko su Ispanija ir po pagrindinio laiko rungtynės vėl baigėsi lygiosiomis. Šį kartą rezultatas buvo 1:1, o įvartį Belgijai pelnė Ceulemansas. Rungtynėms tęsiantis, per pratęsimą niekas neįmušė įvarčio, todėl teko mušti baudinius. Belgijos rinktinė laimėjo baudinių seriją 5:4 ir pirmą kartą pateko į pasaulio čempionato pusfinalį. Tačiau čia kelionė ir baigėsi, nes Argentina nugalėjo belgus 2:0. Rungtynėse dėl trečiosios vietos Belgija vėl nusileido Prancūzijai 4:2 po pratęsimo. Nepaisant to, Belgijai tai tebuvo sėkmingas turnyras, o geresnio finišo jai nepavyks pasiekti iki pat 2018 m.

2018 m. FIFA vyrų pasaulio futbolo čempionatas

2018 m. Rusijoje vykusiame Pasaulio futbolo čempionate Belgijos rinktinė surengė bene sėkmingiausią savo pasirodymą. Į pradinę Belgijos rinktinės grupę pateko Panama, Tunisas ir Anglija. Visose trijose rungtynėse Belgijos rinktinė iškovojo pergales - nugalėjo Panamą 3:0, Tunisą 5:2 ir Angliją 1:0 ir laimėjo savo grupę bei pateko į atkrintamąsias varžybas. Šiose rungtynėse Romelu Lukaku buvo pagrindinis Belgijos žaidėjas, įmušęs keturis iš devynių įvarčių.

Pradėdama atkrintamąsias varžybas Belgija susitiko su Japonija ir iškovojo triuškinančią pergalę 3:2. Likus kiek daugiau nei dvidešimčiai minučių iki rungtynių pabaigos Belgijos rinktinė atsitiesė 2:0, bet po Jano Vertongheno, Marouane'o Fellaini ir Nacerio Chadli įvarčių ketvirtąją pridėto laiko minutę įmušė įvartį. Tai lėmė, kad Belgija ketvirtfinalyje susitiks su turnyro favorite Brazilija. Tačiau tai belgų nesustabdė ir jie įveikė brazilus 2:1 dėl brazilų įvarčio į savo vartus ir Kevino de Bruyne'o įvarčio. Toliau laukė pusfinalio rungtynės su Prancūzija, kurias belgai, deja, pralaimėjo 1:0. Prancūzija nugalėjo Kroatiją ir laimėjo Pasaulio taurę. Belgijos rinktinė, antrą kartą turnyre įveikusi Angliją (šį kartą 2:0), pasiekė geriausią visų laikų finišą pasaulio čempionate. Thomas Meunier ir Edenas Hazardas pelnė įvarčius Belgijai. Pažiūrėsime, ar Belgijai pavyks išnaudoti 2018 m. įgytą pagreitį ir pasiekti pirmąjį pasaulio čempionato finalą 2022 m. gruodį Katare.