Кои са най-големите съперници на Бостън Бруинс в НХЛ?

Хокей на лед
Кои са най-големите съперници на Boston Bruins

Най-големите съперници на Бостън Бруинс са Монреал Канейдиънс, Торонто Мейпъл Лийфс и Бъфало Сейбърс. Бостън Бруинс е един от шестте оригинални отбора на НХЛ и е най-старият американски отбор от НХЛ, основан през 1924 г. В резултат на това Бруинс са натрупали ожесточени съперничества поради близостта си с други отбори и големите си успехи.

Съдържание

Монреал Canadiens съперничество

Бостън Бруинс и Монреал Канада играят помежду си от 1924 г., но, съперничеството започва да се разгаря едва през 70-те години на миналия век, когато и двата клуба са джуджета в лигата. През това десетилетие "Бруинс" печели две купи "Стенли", но никога не успява да победи "Канадците" в плейофна серия. Всъщност Бостън се изправя срещу Монреал в плейофите 18 пъти в периода 1946-87 г. и никога не печели серията. По този начин разочарованието на феновете на Бостън е истинското начало на съперничеството. Повечето фенове на хокея смятат, че това съперничество е най-доброто съперничество в целия хокей. Един от най-великите моменти в съперничеството е през 1979 г., когато "Бруинс" водят с 4:3 в края на седми мач от полуфиналите за купа "Стенли". На косъм от това да победят съперника си в плейофите, Бостън по необясним начин получава наказание "твърде много мъже на леда". Монреал изравнява резултата 2:34 минути преди края и в крайна сметка печели серията в последвалото продължение.

Съперничество с Торонто Maple Leafs

Торонто Мейпъл Лийфс е отбор от Оригиналната шестица заедно с Бруинс. Всъщност Бруинс губят от Кленовите листа с 5:3 във втория си мач през 1924 г. Въпреки това съперничеството стана значително по-интензивно след 2009 г., когато Бостън продаде своя водещ голмайстор Фил Кесел на Торонто. Бруинс се възползваха от завръщането, като избраха Тайлър Сегин и Дуги Хамилтън, които станаха звезди. Докато Монреал доминираше над Бостън в продължение на повече от 40 години, Бруинс са побеждавали Кленовите листа в следсезонния период шест пъти подред в периода 1969-2021 г. През 2013 г. Бруинс се върнаха знаменито в мач №7 от четвъртфиналите на Източната конференция срещу Листовете. Бостън изоставаше с 4:1 по-малко от 10:00 минути преди края на мача, след което вкара три безответни гола и спечели в продълженията. Бруинс се върнаха и през 2018 г. в мач №7 от четвъртфиналите на Източната конференция срещу Листовете, но тогава изоставането им беше само с един гол.

Съперничество с Buffalo Sabres

Бостън Бруинс и Бъфало Сейбърс са съперници още от 1973 г., когато влизат в старата дивизия Адамс. До 2018 г. Sabres са имали повече двубои (233) срещу Bruins от всеки друг отбор, с който са играли в историята на франчайза. За първи път Бруинс се изправят срещу Сейбърс през 1982 г. и печелят първите си пет плейофни серии срещу Бъфало; Сейбърс обаче най-накрая пробиват през 1993 г., когато отстраняват Бруинс в първия кръг на плейофите. Друг известен момент идва през 2010 г., когато бившият Sabre Мирослав Сатана вкарва победен гол в продълженията в четвъртия мач от четвъртфиналите на Източната конференция, за да даде на Бостън преднина от 3:1 в серията. След това той вкарва победния гол в мач № 6, за да завърши серията с победа срещу фаворизираните Сейбърите.

ЧЕСТО ЗАДАВАНИ ВЪПРОСИ

Съперници ли са Бостън Бруинс и Монреал Канейдиънс?

Бостън Бруинс и Монреал Канейдиънс играят един срещу друг от 1924 г. и са големи съперници от 70-те години на миналия век. Смята се, че това е едно от най-добрите съперничества в целия хокей, тъй като и двете фенски групи имат лошо отношение една към друга. Феновете на Бостън обичат да прегръщат грубостта, докато канадците обичат финеса. И едните, и другите не харесват стила на другия. Понастоящем Бруинс и Канадците играят в Атлантическата дивизия на Източната конференция на НХЛ.

Кой е най-големият съперник на Boston Bruins?

Монреал Канейдиънс се смята за най-омразния съперник на Бостън Бруинс. Тя се дължи на успеха на Монреал над тях в продължение на 40 години от 40-те до 80-те години на миналия век. В съперничеството са участвали някои от най-великите хокеисти, като Боби Ор и Жан Беливо на полуфинала през 1969 г. или класическия вратарски дуел между Кери Прайс и Тим Томас на четвъртфинала на Източната конференция през 2011 г.

Защо Бостън Бруинс и Торонто Мейпъл Лийфс са съперници?

Бостън Бруинс и Торонто Мейпъл Лийфс са франчайзи от "Оригиналната шестица", така че историята им е по-дълга от повечето други мачове в историята на НХЛ. Тяхното съперничество стана много по-добро през 2010 г., когато "Бруинс" победи "Листопад" три пъти в плейофите. Всяка победа в плейофната серия се е състояла в четвъртфинален мач №7 в Бостън. През десетилетието се изявиха много талантливи играчи като Дейвид Пастърнак и Остън Матюс.