Mida tähendavad reklaamid ja eelised tennises?

Tennis
Kodu>Sport>Tennis Lingo

Tennise eelis ehk tennisevõit on teenitud, kui mängija või meeskond on ühe punkti kaugusel mängu võitmisest. Kui mängija kaotab punkti, kuigi tal on eelis, läheb mäng tagasi geimi.

Kui mängija või meeskond võidab punkti, kui mäng on kahes geimis, siis öeldakse, et see mängija või meeskond on eduseisus. Näiteks kui mängija A võidab punkti duubelmeeskonna ajal ja mängija B servib, võib väljakuulutaja öelda: "Mängija B servib, eelis mängija A" või "mängija A kuulutus". Mõlemad laused tähendaksid, et mängijal A on eelis, nii et mängija A võib selle punktiga mängu võita.

Sisukord

Erinevus reklaami ja eelise vahel?

Tennises ei ole terminite "reklaam" ja "eelis" vahel mingit tähenduslikku erinevust. Tegelikult on ad lihtsalt sõna eelis lühivorm. Pealegi kasutatakse mõlemat terminit vaheldumisi ühe ja sama asja tähistamiseks. Tennisemängus, kui mõlemad mängijad või võistkonnad on geimi lõpus (deuce) võrdsed või kui seis on 40-40, siis otsustab geimi see, kellel on eduseis või eelis.

Võimalikud eelisstsenaariumid

Kui mängijal või meeskonnal on eelis, siis on neil võimalus võita mäng järgmise punkti ajal. Kui mängijal või meeskonnal on reklaam ja ta võidab punkti, siis ta võidab selle mängu. Kui aga mängijal või võistkonnal on reklaam ja ta kaotab punkti, siis läheb mäng uuesti kahele ja kumbki mängija või võistkond ei ole eelisseisus. Tegelikult saab mängija või meeskond, kes võidab järgmise punkti, järgmise servi eelise, mis annab sellele mängijale või meeskonnale võimaluse mängu võita.