Kiek laiko trunka softbolo rungtynės?

Softbolas
Softbolo įvarčiai

Minkštasis futbolas yra sporto šaka, kuri žaidžiama ne pagal žaidimo laikrodį, o pagal tam tikrą įvarčių skaičių. Įvarčiai žaidžiami panašiai kaip beisbolas, o kiekvieną pusę įvarčio sudaro trys autai. Tačiau žaidimo trukmė priklauso nuo žaidimo lygio ir konkrečių varžybų.

Turinys

Kolegija / aukštoji mokykla Softbolas

Tiek koledžo, tiek vidurinės mokyklos softbolo varžybose žaidžiami septyni kėliniai. Panašiai kaip beisbolo varžybose, kiekviena komanda turi galimybę mušti kamuolius per kiekvieną kėlinį. Rungtynės pradedamos svečių komandai mušant pirmai. Kai svečių komanda pasiekia tris autus, komandos pasikeičia, ir šeimininkų komanda muša tol, kol pasiekia tris autus ir baigia įvartį. Jei septintojo kėlinio pabaigoje rezultatas yra lygus, rungtynės gali būti žaidžiamos papildomame kėlinyje.

Kalbant apie laiką, koledžo softbolo rungtynės paprastai trunka apie dvi valandas.. Rungtynės gali užtrukti ilgiau, jei teks žaisti papildomus įvarčius. Aukštųjų mokyklų softbolo rungtynės šiek tiek skiriasi, nes CAA Aukštųjų mokyklų softbolo taisyklėse nustatytas laiko limitas, pagal kurį varžybos negali trukti ilgiau nei valandą ir 45 minutes. Jei šis laiko limitas pasiekiamas, pasibaigus dabartiniam įvarčiui nauji įvarčiai nepradedami.

Jaunimo softbolas

jaunimo softbolas

Žemesnio nei vidurinės mokyklos lygio softbolo varžybose gali skirtis įvarčių skaičius ir laikas, reikalingas varžyboms užbaigti. Kai kurios rungtynės gali trukti tik šešis ar mažiau iningų. Jaunimo lygmens softbolo varžybose įprasta matyti laiko apribojimus, nes daugelis varžybų trunka trumpiau nei vieną valandą ir 45 minutes.

Papildomi įvarčiai

Softbolo papildomi įvarčiai

Kai softbolo rungtynės pasibaigus septyniems įvarčiams baigiasi lygiosiomis (vidurinėse mokyklose ir koledžuose), žaidimas perkeliamas į papildomą įvartį. Pradedant įvartį, ant antrosios bazės pastatomas mušančiosios komandos žaidėjas. Taip daroma tam, kad komanda turėtų didesnę galimybę pelnyti taškus ir tikėtųsi greičiau užbaigti žaidimą. Po to, kai mušančioji komanda pasiekia tris outus, kita komanda muša su antrosios bazės pradedančiu žaidėju. Kai ši komanda gauna tris autus, žaidimą laimi komanda, surinkusi daugiau taškų. Jei rezultatas vis dar lygus, žaidimas gali būti pratęstas papildomu papildomu įvarčiu.

Gailestingumo taisyklė

Nors daugumoje softbolo rungtynių yra nustatytas laiko limitas arba įvarčių skaičius, jos gali baigtis anksčiau dėl gailestingumo taisyklės. Kolegijų lygmeniu rungtynės baigiasi, jei po penkių iningų viena komanda pirmauja ne mažiau kaip aštuoniais bėgimais. Aukštųjų mokyklų lygmeniu gailestingumo taisyklė gali skirtis priklausomai nuo varžybų, lygos ir žaidžiančių komandų. Dažnai vidurinių mokyklų rungtynės baigiasi, jei pasibaigus trečiajam inningui viena iš komandų pirmauja ne mažiau kaip 20 taškų arba pasibaigus penktajam inningui pirmauja ne mažiau kaip 10 taškų.

DUK

Kiek įvarčių yra softbolo varžybose?

Įvarčių skaičius softbolo rungtynėse skiriasi priklausomai nuo žaidimo lygio ir žaidimo/turnyro. Kolegijose ir vidurinėse mokyklose softbolo rungtynės paprastai trunka septynis įvarčius. Žemesniame nei vidurinės mokyklos lygyje rungtynės gali trukti šešis ar mažiau iningų. Nors softbolo rungtynės dažnai turi iš anksto nustatytą įvarčių skaičių, kartais, jei pasibaigus pagrindiniam rungtynių laikui rezultatas būna lygus, jos pratęsiamos papildomais įvarčiais.

Kokios buvo ilgiausios softbolo rungtynės NCAA istorijoje?

1991 m. gegužės 11 d. Juta ir Kreitonas sužaidė ilgiausias NCAA istorijoje softbolo rungtynes. Rungtynės užtruko 31 įvartį, per jas buvo išmesta daugiau nei 700 metimų. Be to, rungtynės truko beveik septynias valandas ir buvo žaidžiamos iki kitos dienos vidurnakčio. Po įtemptos kovos Kreitono komanda galiausiai laimėjo rezultatu 1:0. Po 20 minučių pertraukos komandos pradėjo kitas rungtynes, kurios truko 25 iningus ir tapo trečiomis ilgiausiomis softbolo rungtynėmis NCAA istorijoje.

Kiek trunka 12U softbolo rungtynės?

Pagal Mėgėjų softbolo asociacijos (ASA) taisykles 12U softbolo rungtynės trunka septynis iningus. Tačiau rungtynės gali būti sutrumpintos dėl "run-ahead" taisyklės (arba gailestingumo taisyklės). Greitojo softbolo rungtynės bus baigtos, jei viena komanda po trijų inundų pirmauja 15 taškų arba po penkių inundų pirmauja aštuoniais taškais. Lėtojo lauko softbolo rungtynės baigiamos, jei viena iš komandų po ketvirtojo kėlinio pirmauja 20 bėgimų arba 12 bėgimų po penktojo kėlinio.