Kā pludmales volejbolā tiek ieskaitīti punkti?

Pludmales volejbols

Pludmales volejbola spēles tiek aizvadītas labāko trīs setu formātā, kur pirmie divi seti tiek izspēlēti līdz 21 punktam, bet trešais "sabalansētais" sets tiek izspēlēts līdz 15 punktiem.. Lai uzvarētu katrā setā, komandām jāuzvar ar divu punktu pārsvaru. Pludmales volejbolā izmanto rallija punktu skaitīšanu, kas nozīmē, ka punkts tiek iegūts par katru servi neatkarīgi no tā, kura komanda servē.

Pludmales volejbola punktu skaitīšana atšķiras no iekštelpu volejbola punktu skaitīšanas ar izspēlēto setu skaitu un punktu skaitu, kas nepieciešams, lai uzvarētu katrā setā.

Satura rādītājs

Kā gūt vārtus

Mačs sākas ar to, ka viens spēlētājs "pasniedz" bumbu pāri tīklam otrai komandai. Otrai komandai ir ne vairāk kā trīs sitieni, lai atdotu bumbu pār tīklu sākotnējai komandai. Ja tas izdodas, komandas turpina "ralliju" jeb sit bumbiņu turp un atpakaļ pāri tīklam.

Pludmales volejbolā punktu gūst pēc katras izspēles beigām.. Mērķis ir uzvarēt vairāk setu nekā pretinieku komanda, un tas tiek panākts, gūstot vairāk punktu. Ir vairāki dažādi veidi, kā komanda var gūt punktus.

Galvenais veids, kā gūt punktus volejbolā, ir raidīt bumbu pretinieku komandas laukuma pusē.. To sauc par nogalināšanu. Ja bumba pieskaras zemei robežās, jums tiks piešķirts viens punkts, ja vien bumba izlido pāri tīklam starp antenām.

Citi veidi, kā gūt vārtus, ir, piemēram, pretinieku komandai trāpot bumbu ārpus soda laukuma, pretinieku komandai izdarot pārkāpumu vai atvairot bumbu no pretinieka un raidot to ārpus soda laukuma.

Komplekti 1 un 2

Pludmales volejbola spēlē komandas izspēlē vismaz divus setus. Katrā no pirmajiem diviem setiem komandas mainās pusēm ikreiz, kad tiek gūti septiņi punkti. Sets ir uzvarēts, kad viena komanda gūst 21 punktu ar divu punktu pārsvaru pār pretinieku komandu.. Ja komanda sasniedz 21 punktu, bet tai ir tikai viena punkta pārsvars (t. i., rezultāts ir 21-20), spēle turpinās, līdz vienai komandai ir divu punktu pārsvars. Pirmā komanda, kas uzvar divus setus, uzvar visā spēlē. Ja viena komanda uzvar pirmajā setā un otra komanda uzvar otrajā setā, jāspēlē trešais izlīdzinājuma sets.

Tiebreaker 3. komplekts

Trešais sets, ko dēvē arī par izšķirošo setu, atšķiras no pirmajiem diviem setiem. Tā vietā ik pēc septiņiem punktiem komandas apmainās pusēm ik pēc pieciem punktiem. Trešajā setā uzvar komanda, kas pirmā gūst 15 punktus.. Tāpat kā pirmajos divos setos, lai uzvarētu trešajā setā, komandai jāiegūst divu punktu pārsvars. Komanda, kas uzvar trešajā setā, uzvar visā spēlē.

Pludmales volejbola rezultātu apkopojums

• Pludmales volejbols tiek spēlēts komandās pa diviem spēlētājiem, un abi spēlētāji var gūt punktus savai komandai.
  • Pludmales volejbolā izmanto rallija punktu skaitīšanu, kas nozīmē, ka katrā rallijā tiek gūts punkts vienai komandai neatkarīgi no tā, kurš servē.
  • Punkti tiek gūti, trāpot bumbiņu pretinieka pusē un triecot to zemē, kas ir robežās. Punktus var gūt arī tad, ja pretinieks trāpa bumbu ārpus soda laukuma vai izdara pārkāpumu.
  • Pludmales volejbols tiek spēlēts trīs setu izspēles formātā, kurā uzvar komanda, kas pirmā uzvar divus setus. Trešais sets tiek izspēlēts kā izšķirošais, ja komandas sadalās pirmajos divos setos.
  • Pirmais un otrais sets tiek izspēlēti līdz 21 punktam. Trešais sets, ja nepieciešams, tiek izspēlēts līdz 15 punktiem.
  • Setu uzvarēšana notiek pēc "win-by-two" principa, kas nozīmē, ka komanda var uzvarēt setā tikai tad, ja ir sasniegts nepieciešamais punktu skaits un tai ir vismaz divu punktu pārsvars. Setu izspēle turpināsies, kamēr viena no komandām atradīsies vadībā ar divu punktu pārsvaru.

BIEŽĀK UZDOTIE JAUTĀJUMI

Kā gūt punktus pludmales volejbolā?

Komanda gūst punktus, ja pretinieku komanda veic neatļautu sitienu vai neatgriež bumbu pāri tīklam un laukuma robežās.. Tas notiek, ja viena komanda trāpa bumbu tīklā, trāpa bumbu vairāk nekā trīs reizes, trāpa bumbu ārpus soda laukuma robežas vai bumba nokrīt zemē, pirms kāds spēlētājs var pie tās tikt.

Kāda ir pludmales volejbola punktu skaitīšanas sistēma?

Pludmales volejbolā tiek izmantota punktu skaitīšanas sistēma. Tas nozīmē, ka katrā rallijā vienai vai otrai komandai tiek piešķirts punkts. Komanda gūst punktu, ja pretinieku komanda nespēj likumīgi atdot bumbu pāri tīklam. Atkarībā no līgas un vecuma līmeņa spēles var tikt aizvadītas līdz dažādiem rezultātiem, un setu skaits var atšķirties. Tradicionālajā pludmales volejbolā divus setus spēlē līdz 21 punktam, bet trešo setu vajadzības gadījumā spēlē līdz 15 punktiem.

Kādi ir pludmales volejbola spēles pamatnosacījumi?

Atšķirībā no volejbola telpās, pludmales volejbols tiek spēlēts uz smilšu laukuma, un spēlētāji nēsā apavus.. Tāpēc ir svarīgi, lai laukumā nebūtu gružu, lai spēlētāji, spēlējot nesaskrāpētu kājas. ASV volejbola un NCAA dubultspēļu sacensību līmenī laukums ir 16 m x 8 m. Stabi atrodas 1 m attālumā no katras sānu līnijas un 10 m viens no otra. Atpūtas laukumi parasti ir lielāki, lai tajos varētu spēlēt vairāk spēlētāju.

Kas ir labs pludmales volejbolists?

Lai būtu labs pludmales volejbolists, jābūt veiklam un ar labu reakcijas ātrumu.. Šīs ir svarīgas prasmes, jo spēlētājiem ir jāspēj ātri reaģēt uz pretinieku komandas sitieniem. Labam pludmales volejbolistam jābūt spēcīgam arī visās būtiskajās volejbola prasmēs, tostarp piespēlēs, sitienos, servēs un aizsardzībā. Turklāt spēlētājiem jābūt stabilai bumbas kontrolei, lai stratēģiski novietotu bumbu saviem komandas biedriem un pret pretiniekiem.