Aké sú najznámejšie hokejové zápasy hviezd?

2. Zápas hviezd 1994
  3. Zápas hviezd 1993
  4. Zápas hviezd 2003
  5. Zápas hviezd 1988

Zápas hviezd NHL z roku 1996 je jedným z najlegendárnejších zápasov v histórii NHL vďaka tomu, čo urobil Ray Bourque v tretej tretine tohto zápasu. Ray Bourque z Bostonu Bruins bol členom tímu Východnej konferencie a počas tretej tretiny zohral obrovskú úlohu pri víťazstve svojho tímu. Bourque hral medzi ďalšími legendami ako Wayne Gretzky, Mario Lemieux, Cam Neely, Mark Messier, Brian Letch, Brett Hull, Jaromír Jágr, Dominik Hašek, Joe Sakic a Martin Brodeur. Bourque vedel, že jeho tím potrebuje zázrak, pretože zápas bol vyrovnaný 4:4. V posledných 37 sekundách tohto zápasu si Bourque nakorčuľoval po ľade a urobil rýchlu strelu, ktorá išla priamo do bránky. Ray práve vyhral zápas pre svoj tím a získal ocenenie MVP Zápasu hviezd v jednom z najmenej bodovaných zápasov All-Star v histórii NHL.

Pri zápase hviezd sa fanúšikovia zvyčajne tešia na to, aký typ tvrdého a neúnavného útoku bude predvedený. Hoci výkon Mikea Richtera za východný tím úplne zmenil to, na čo sa fanúšikovia mali tešiť. Mike Richter bol celý život brankárom New York Rangers a počas zápasu hviezd v roku 94 nasadil všetky svoje kariérne schopnosti. Richter mal počas tohto zápasu veľa zákrokov, pričom len v jednej tretine ich zaznamenal 19. Richterove početné zákroky pomohli k víťazstvu tímu Východu, ktorý vyhral 9:8. Richter bol vyhlásený za MVP zápasu All-Star vďaka skvelým zákrokom počas druhej tretiny, v ktorej minul len trikrát. Richter tiež ubránil bránku pred brejkom snajpera Pavla Bureho. Získanie pocty MVP All-Star nie je malá pocta; Richter si za svoju tvrdú prácu počas tohto zápasu zaslúžil každé ocenenie.

Počas zápasu hviezd NHL v roku 1993 sa Al Lafrate z Toronta Maple Leafs pomstil a zapísal sa do histórie. Lafrate sa dostal na titulky novín po celom svete, keď strelou s príklepom dosiahol rýchlosť 105,2 km/h, čo bolo o 12,2 km/h rýchlejšie ako víťazná strela Ala Maclnnisa rok predtým. Táto strela stanovila rekord, ktorý sa bude prekonávať viac ako desať rokov. Strelu sa podarilo prekonať až o 16 rokov neskôr, v roku 2009 Zdeno Chára s rekordnou rýchlosťou 105,4 MPH, ktorú neskôr v roku 2009 prekonal rýchlosťou 105,9 MPH. Lafrate bol však prvým hokejistom v histórii NHL, ktorý počas zápasu NHL prekonal rýchlosť 100 míľ za hodinu. Lafrate bol neuveriteľný hráč a predviedol svoje schopnosti, vďaka ktorým sa stal nezabudnuteľným a dôstojným súperom pre ostatných hráčov.

Počas Zápasu hviezd National Hockey League 2003 debutoval v Zápase hviezd Dany Heatley z Atlanty Thrashers a zanechal vo fanúšikoch dlhotrvajúci prvý dojem. Počas tohto zápasu Heatley strelil štyri góly a spolu s ďalšími cennými hráčmi z minulých a budúcich zápasov All-Star sa podelil o rekord v počte striel počas zápasu. Heatley bol v tom čase piatym hráčom NHL, ktorému sa to počas zápasu hviezd podarilo. Dany bol vďaka svojmu neuveriteľnému výkonu v útoku vyhlásený aj za MVP Zápasu hviezd. Heatley pridal ďalší gól počas nájazdov a zaznamenal aj asistenciu. Hoci nakoniec zvíťazil tím Západu, zápas, ktorý Heatley počas zápasu za Východ odohral, bol pôsobivý a nezabudnuteľný.

Zápas hviezd National Hockey League z roku 1988 si pamätáme ako jeden z najpôsobivejších zápasov Maria Lemieuxa počas jeho neuveriteľnej kariéry. Celkovo Lemieux ukončil svoju All-Star kariéru s 23 gólmi v priebehu 10 zápasov. Lemieux počas zápasu All-Star 1988 zaznamenal aj celkovo 26 % svojich bodov. Počas Zápasu hviezd zaznamenal Lemieux tri góly a tri asistencie, medzi ktorými bol aj víťazný gól v predĺžení. Vďaka tomu, že počas Zápasu hviezd strelil šesť gólov, získal titul MVP druhý rok po sebe. Lemieux je jedným z najšikovnejších hráčov v histórii NHL a fanúšikom to dokázal aj počas tohto Zápasu hviezd.

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

Kto vyhral hokejový zápas hviezd v roku 1988?

Waleská konferencia vyhrala Zápas hviezd NHL 1988 proti Campbellovej konferencii. Tento zápas bol nezabudnuteľný vďaka pôsobivému počtu gólov, ktoré počas neho strelil Mario Lemieux z tímu Pittsburgh Penguins. Lemieux zaznamenal tri góly a tri asistencie a počas predĺženia strelil víťazný gól. Toto víťazstvo pomohlo Lemieuxovi získať titul MVP All-Star. Bez Lemieuxovho prínosu k zápasu by Walesania nemohli vyhrať.

Ako funguje hokejový zápas hviezd?

Zápas hviezd National Hockey League je exhibičný miniturnaj v ľadovom hokeji, ktorý sa koná počas základnej časti hokejovej sezóny. Najlepší hráči NHL alebo "All-Stars" hrajú za svoju divíziu. Štyri tímy hrajú vo vyraďovacom turnaji systémom bracketing, v ktorom sa hrá hokej tri na tri. Každá hra má dve 10-minútové tretiny. Víťazný tím si rozdelí peňažnú výhru vo výške milión dolárov.

Kde sa koná Zápas hviezd NHL 2020?

Zápas hviezd National Hockey League 2020 sa konal 25. januára 2020 v hale Enterprise Center v St Louis v štáte Missouri. Enterprise Center je domovskou arénou klubu St. Louis Blues. Louis hostilo aj dva predchádzajúce Zápasy hviezd v rokoch 1970 a 1988. Finálový zápas sa hral medzi Pacific All-Stars a Atlantic All-Stars. Víťazom Zápasu hviezd NHL 2020 sa stal tím Pacific All-Stars.