Jaký čas je považován za dobrý olympijský triatlon?

Triatlon
Co je považováno za dobrý olympijský triatlonový čas

Olympijský triatlon je 51,5 km dlouhý závod, který zahrnuje 1,5 km plavání, 40 km na kole a 10 km běhu. Pro nejlepší triatlonistky je dokončení olympijského triatlonu pod 2 hodiny považováno za velmi dobrý čas.. V roce 2016 na olympijských hrách v Riu zvítězila Gwen Jorgensonová za pouhých 1:56:16, když reprezentovala Spojené státy. Její plavecký čas byl 19:12, s 56sekundovým přechodem na kolo. Její čas na kole byl 01:01:21 a měla 38sekundový přechod do běhu. Její běžecký čas byl 34:09.

Skvělý cílový čas pro profesionální mužské triatlonisty je 1:50. Například Alistair Brownlee vyhrál v roce 2016 olympijský triatlon s časem 1:45:01. Jeho plavecký čas byl 17:24 a měl 50sekundový přechod na kolo. Jeho čas na kole byl 55:04 a měl 34sekundový přechod na běh. Jeho běžecký čas byl působivých 31:09.

Amatérští triatlonisté by se měli zaměřit na cílový čas 3 hodiny. Pokud udržíte čas plavání pod 35 minut, čas na kole pod 1:35 a čas běhu pod 50 minut, měli byste překonat hranici tří hodin!

Obsah

ČASTO KLADENÉ DOTAZY

Jaký je rekord v nejrychlejším triatlonu na olympijské trati?

Rekordní čas v triatlonu na olympijské trati s povoleným draftem patří Simonu Lessingovi. Lessing, britský triatlonista, dokončil v roce 1996 mistrovství světa Mezinárodní triatlonové unie za neuvěřitelných 1 hodinu, 39 minut a 50 sekund.. Toto číslo představuje pozoruhodnou rychlost ve více prostředích a svědčí o postavení, které Lessing v tomto sportu dodnes má. Jeho triatlonový čas je pro triatlonisty zlatým standardem a číslem, o jehož překonání sní každý, kdo se plánuje triatlonu závodně věnovat.

Kdo jsou nejlepší triatlonisté všech dob?

Nejlepšími triatlonisty všech dob jsou Jan Frodeno, Alistair Brownlee a Michellie Jonesová. Jan Frodeno je považován za jednoho z nejlepších triatlonistů všech dob, několikanásobného mistra světa a zlatou olympijskou medaili z her v Pekingu 2008 pro Německo. Zlato získal v úctyhodném čase 1 hodina, 48 minut a 53 sekund. Alistair Brownlee je dalším hvězdným triatlonistou a je jediným člověkem, který kdy získal dvě zlaté medaile v olympijském triatlonovém závodě. Jednu ze svých zlatých medailí získal na olympijských hrách v Londýně v roce 2012 s časem 1 hodina, 46 minut a 25 sekund, stejně jako další na hrách v Riu v roce 2016 s časem 1 hodina, 45 minut a 1 sekunda. Michellie Jonesová je považována za jednu z nejlepších triatlonistek všech dob, získala dva tituly mistryně světa a stříbrnou olympijskou medaili na hrách v Sydney v roce 2000. Své olympijské stříbro získala v čase 2 hodiny a 40 sekund.

Jak dlouhé jsou jednotlivé části triatlonu?

Standardní triatlon, který je nejčastějším typem triatlonu na olympijských hrách a dalších mezinárodních soutěžích, zahrnuje plavání na 1,5 km, jízdu na kole na 24,8 km a běh na 6,2 km. To odpovídá celkové vzdálenosti 31,93 míle (51,5 km). Triatlon Ironman se skládá z 2,4 míle plavání (3,8 km), 112 mil na kole (180 km) a 26,2 míle běhu (42,2 km), což je celkem 140,6 míle (226 km). Triatlonisté budou muset také přejít z jedné etapy do druhé, což může trvat od 30 sekund do 3 minut v závislosti na úrovni zkušeností. Krátká vzdálenost překonaná při přechodech se do celkové délky triatlonu nezapočítává. Ačkoli se délka jednotlivých částí triatlonu může lišit v závislosti na typu triatlonu, kterého se účastníte, plavání bude vždy nejkratší, následovat bude běh a nejdelší bude cyklistická část.