Mitu jalgpallimeeskonda on olümpiamängudel?

Jalgpall
Mitu jalgpallimeeskonda osaleb olümpiamängudel?

Olümpiajalgpallis on kindel arv võistkondi, kes pääsevad grupifaasi ja sealt edasi. Meeste jalgpallis on 16 meeskonda. kes osalevad suveolümpiamängudel. Vahepeal, 12 naiste võistkonda mängida igal suveolümpiamängudel.

Sisukord

Kuidas on meeskonnad jagatud?

Meeste olümpiajalgpallis on võistkonnad jagatud nelja gruppi, kus igas on neli võistkonda. Iga meeskond mängib oma grupi kolme teise meeskonnaga ning iga koondise kaks parimat pääsevad veerandfinaali. K.O.-faasis on kokku kaheksa võistkonda, kusjuures igast neljast divisjonist on kaks võistkonda.

Naiste olümpiajalgpallis on kaksteist võistkonda jagatud kolme neljaliikmelisse gruppi. Igas grupis mängib iga meeskond kolme teise meeskonnaga. Kuna on ainult kolm neljaliikmelist gruppi, pääsevad ka kaks parimat kolmandat kohta grupifaasis edasi karikavõistlustele. Kokku pääseb veerandfinaali kaheksa meeskonda.

Kuidas pääsevad meeskonnad olümpiale?

Olümpiamängudele pääsemiseks peab enamik neist võistkondadest osalema turniirieelsetes kvalifikatsioonimängudes ja oma piirkonnale iseloomulikes eriturniirides. Sellistel meeskondadel nagu Brasiilia, Saksamaa, Inglismaa ja Prantsusmaa on tavaliselt lihtsam pääseda maailmameistrivõistlustele.

2020. aasta Tokyo olümpiamängud ja punktisüsteemid

Siin olid 2020. aasta Tokyo olümpiamängude rühmad:

NimiMeeskonnad
Rühm AJaapan, Lõuna-Aafrika Vabariik, Mehhiko, Prantsusmaa
B-rühmUus-Meremaa, Korea Vabariik, Honduras, Rumeenia.
Rühm CEgiptus, Hispaania, Argentiina, Austraalia
D-rühmBrasiilia, Saksamaa, Elevandiluurannik, Saudi Araabia

Grupivoorus teenitakse 3 punkti võidu eest, 1 punkt viigi eest ja 0 punkti kaotuse eest. Võidud on raske saada ja 3-punktiline võit eelringis on riigi jaoks väga suur.

Kõige rohkem punkte, mis on saavutatud pärast divisjoni-/basseinivooru, on 9 punkti (see on juhul, kui meeskond läheb 3-0). Kui meeskond võidab ühe mängu, teeb ühe mängu viigi ja kaotab ühe mängu, siis lõpetab ta 4 punktiga.

Iga nelja meeskonna grupi kaks parimat võistkonda pääsevad kaheksandikfinaali ning konkurents on kindlasti nii meelelahutuslik kui ka pingeline.

Lühiülevaade eeskirjadest

jalgpallimängu kell

Olümpiamängudel koosneb iga mäng kahest 45-minutilisest poolajast. Kui mäng on pärast 90 minutit väravateta või võrdne, mängitakse 30-minutiline lisaaeg (kaks 15-minutilist poolaega). Kui mäng on endiselt väravateta või tasavägine, otsustab võistluse tulemuse viiemänguline karistuslöögivõistlus.