Másodlagos szünet Kosárlabda

Kosárlabda
Kosárlabda másodlagos szünet

Támadási lehetőségek másodlagos szünetről

A támadójáték a második szünetben még mindig az átmenet gondolkodásmódjában van, gyors és könnyű gólszerzési lehetőséget keresve. Ahogy a nagyemberek belépnek a képbe, képernyőt állíthatnak egymásnak, ami egy post lookot hoz létre, vagy az egyik irányítónak, ami lehetőséget teremt egy vágásra vagy egy nyitott periméterdobásra. Minden olyan akciót, amely a kezdeti átmeneti lehetőség után történik, hogy azonnal pontot szerezzenek, másodlagos betörésnek tekintünk. Ez általában körülbelül 5-10 percig tart a támadók számára, mielőtt belekezdenek egy meghatározott játékba. A másodlagos szünet több gyors gólszerzési lehetőséget teremthet, és megváltoztathatja a játék lendületét.

Hogyan állítsuk meg a másodlagos szünetet

A védelemnek már sikerült megállítania a gyorsindításokat, ha most egy másodlagos betörésről van szó, ami jó dolog. Továbbra is elöl kell tartaniuk a támadókat, és otthon kell maradniuk a palánk előtt, különösen most, hogy a posztjátékosok is jobban részt vesznek a játékban. Ez ugyanúgy megállítható, mint a játék bármely más támadó része szilárd védekezéssel, a dobások megtámadásával, a labdakezelők előtt maradva és a rossz dobások kikényszerítésével.