Cik garš ir boksa mačs?

Bokss
Cik garš ir boksa mačs

Daudzi cilvēki zina boksa maču pamatus, piemēram, kā notiek cīņas un ar kādu ekipējumu cīnās bokseri, bet cik ilgs ir boksa mačs un kā šis laiks tiek sadalīts? Šeit mēs aplūkosim dažādus veidus, kā var noteikt boksa spēles laiku, raundu skaitu katrā boksa spēles veidā un to, kā boksa spēle var beigties pirms noteiktā laika beigām.

Satura rādītājs

Kā tiek noteikts boksa maču laiks?

Kā tiek noteikts boksa maču laiks

Lielākā daļa boksa maču tiek aizvadīti saskaņā ar iepriekš noteiktu raundu skaitu, kas ir laika posmi, kuros cīnītāji iesaistās cīņā. Standarta boksa mačā laiku veido noteikts raundu skaits, kas mijas ar atpūtas periodiem, kurus bokseri izmanto, lai atgūtu spēkus un izstrādātu stratēģiju ar treneriem.

Lielākajā daļā profesionālo boksa maču starp diviem pieredzējušiem bokseriem tiek aizvadīti 12 raundi, un katrs raunds ilgst trīs minūtes. Katra raunda sākumu un beigas paziņo zvana zvans, taču raunds var beigties ātrāk, ja viens no dalībniekiem tiek nokautēts, zaudē cīņu vai kļūst nespējīgs. Starp katru trīs minūšu raundu ir vienas minūtes pārtraukums. Šo pārtraukumu laikā abi bokseri atgriežas savos ringa stūros, lai atpūstos, kur viņu treneri nodrošinās viņus ar krēsliem, uz kuriem viņi var apsēsties, kā arī ar citām nepieciešamajām lietām, piemēram, ūdeni, dvieli un medicīnisko palīdzību, ja tā nepieciešama. Bokseri arī izmantos pārtraukumus, lai kopā ar treneriem izstrādātu stratēģiju, kā labāk cīnīties nākamajā raundā.

Ņemot vērā šo standarta 12 raundu sistēmu, parasta profesionāla boksa spēle parasti ilgst aptuveni 47 minūtes: Tā kā pēc pēdējā raunda nav pārtraukuma, cīņa ilgst 36 minūtes un 11 minūtes ir atpūta.

Cik raundu ir boksa mačā?

Lai gan profesionālajos boksa ringos 12 raundi ir standarts, ir daudz gadījumu, kad profesionāli bokseri aizvada mačus ar mazāk nekā 12 raundiem. Mazāk pieredzējušiem bokseriem mači parasti ir īsāki par 12 raundiem. Mači līdz 12 raundiem tiek uzskatīti par standarta, jo tie veido lielāko daļu boksa turnīru galveno notikumu, un šie notikumi, protams, ir populārāki. Tomēr boksa vakarā, kad vairākas cīņas notiek daudzu stundu garumā, nav nekas neparasts, ka mači sastāv no četriem, sešiem, astoņiem vai pat desmit raundiem, nevis parastajiem 12 raundiem. Piemēram, sieviešu boksā ir noteikts maksimālais 10 raundu limits, un katrs no šiem raundiem ilgst divas minūtes.

Boksa mača raundu skaits lielā mērā ir atkarīgs no cīkstoņu meistarības. Profesionāli bokseri ir pilnībā spējīgi izturēt 12 raundus, bet daudzi jaunāki vai mazāk pieredzējuši bokseri nevar izturēt tik ilgi. Nav nekas neparasts, ka pieredzējuši, bet jaunāki cīkstoņi aizvada 10 raundu mačus. Amatieru bokseru noteikumi nosaka, ka mači nedrīkst ilgt ilgāk par četriem raundiem. Lielākā daļa amatieru vīriešu boksa maču ilgst trīs raundus pa trim minūtēm, savukārt amatieru sieviešu boksa cīņas ilgst četrus raundus pa divām minūtēm. Tas nozīmē, ka lielākā daļa amatieru boksa maču parasti ilgst no 15 līdz 30 minūtēm.

Vai visi boksa mači ilgst 12 raundus?

Pat boksa mačos, kas ilgst pilnus 12 raundus, cīņa parasti tiek pārtraukta, pirms laiks ir pilnībā pagājis. Daudzi faktori var veicināt to, ka boksa mačs beidzas priekšlaicīgi. Pirmkārt, pastāv nokauta iespēja, kad viens cīkstonis padara savu pretinieku nespējīgu turpināt cīņu. Cits veids, kā mačs var beigties priekšlaicīgi, ir savainojumi, kas neizraisa nokautu, bet ir pietiekami smagi, lai pārtrauktu cīņu. Visbeidzot, vienmēr pastāv diskvalifikācijas iespēja, piemēram, ja bokseris veic neatļautus kustības vai mērķē uz aizliegtām ķermeņa daļām.

Apsverot dažāda veida nokautus, traumas un diskvalifikācijas, kas notiek boksā, vidējais boksa mača ilgums parasti svārstās ap sešiem raundiem, kas ir aptuveni 17-18 minūtes cīņas laika un 22-23 minūtes kopumā, ieskaitot pārtraukumus. Tomēr dažos boksa veidos šis vidējais garums var palielināties. Piemēram, vieglā svara boksā mačs var ilgt ilgāk par sešiem raundiem, jo bokseri ir mazāk spējīgi nokautēt savus pretiniekus. Tomēr smagsvaru boksā cīņas parasti ilgst sešus raundus vai mazāk, jo bokseri ir spēcīgāki.