Kto vyhral minuloročné French Open?

French Open Roland Garros
French Open

Hráči a fanúšikovia každoročne netrpezlivo čakajú na druhé zo štyroch grandslamových podujatí, French Open. Minulý rok sa turnaj konal od 24. mája do 13. júna na parížskom štadióne Roland Garros.

Obsah

2022

Rafael Nadal vyhral tohtoročný mužský turnaj French Open. Iga Świąteková vyhrala tohtoročný ženský turnaj French Open. Za favorita bol začiatkom tohto roka vyhlásený poľský hráč Iga Swiatek.

2021

Divízia mužov: Novak Djokovič

Na turnaji v roku 2021 získal Novak Djokovič svoj druhý titul na French Open, keď porazil Stefanosa Tsitsipasa v záverečnom sete 6:4. Po tomto víťazstve sa stal prvým mužom v Open Ere a tretím v histórii, ktorý vyhral všetky štyri grandslamové turnaje aspoň dvakrát. Ako medzinárodne najvyššie postavenému hráčovi sa tento French Open stal jeho 19. titulom na Majors. Počas piatich setov na French Open Djokovič spočiatku prehrával o dva sety; v posledných troch však bojoval a zabezpečil si víťazstvo. Medzi jeho kľúčové štatistiky počas trvania zápasu patrí 85 % víťazných bodov pri prvom podaní v prvom sete, ako aj 73 % bodov pri druhom podaní a 11 winnerov oproti štyrom nevynúteným chybám v treťom sete. Djokovič predstihol Tsitsipasa aj v počte získaných bodov na sieti 19/30, čo predstavuje približne 63 %. Celý zápas, ako jeden z najnapínavejších comebackov v histórii tenisu, trval štyri hodiny a 11 minút a skončil sa zdvihnutím Pohára mušketierov Djokovičom.

Divízia žien: Barbora Krejčíková

Barbora Krejčíková v dominantnom zápase 3:0 zdolala ruskú súperku a 31. nasadenú Anastasiu Pavľučenkovovú a stala sa víťazkou French Open 2021 v ženskej dvojhre. Jej víťazstvo sa zapísalo aj do histórie, keďže sa stala prvou Češkou, ktorá získala titul vo dvojhre na French Open od roku 1981, keď ho získala Hana Mandlíková. Po tomto víťazstve sa jej vtedajšia séria predĺžila na 12 zápasov. Najšokujúcejšie je, že Krejčíková zažila rýchly vzostup k úspechu, keď len osem mesiacov pred svojím víťazstvom bola na 114. mieste v rebríčku dvojhry. Tento úspech predviedla táto talentovaná mladá hráčka v zápase trvajúcom hodinu a 58 minút. Počas celého zápasu medzi jej hlavné štatistiky patrilo 73 % víťazných bodov na sieti a 34 víťazných úderov. Hoci bola Krejčíková spočiatku outsiderkou, oslavovala zisk Pohára Suzanne-Lenglenovej a dokázala všetkým, ktorí o nej pochybovali, že sa mýlili.