Kui pikk on võrkpallimäng?

Võrkpall
Kui pikk on võrkpallimäng

Võrkpall on spordiala, mis sai alguse juba 1890. aastatel ja on inspireeritud korvpalli algusaegadest. Aastate jooksul on see mäng muutunud väga populaarseks paljudes riikides üle maailma ja sellest spordialast on loodud mitmeid versioone. Kuna võrkpalli mängitakse kõigil vanuseastmetel ja mitmes erinevas formaadis, võib konkreetse mängu kestus varieeruda.

Sisukord

Reguleeritud mäng

Tavaline võrkpallimäng kestab 60 minutit. Mäng on jagatud neljaks veerandiks, millest igaüks kestab 15 minutit. Kogu võistluse jooksul on ka mitu vaheaega. Pärast esimest ja kolmandat veerandit toimuvad kolmeminutilised vaheajad. Lisaks sellele on teise ja kolmanda veerandi vahel vaheaeg, mis kestab viis minutit. Igale meeskonnale on vigastuste puhuks lubatud kaheminutiline vaheaeg veerandaja kohta.

Juunioride võrkpall

Võrkpallimängude kestus ja struktuur võivad madalamatel mängutasanditel erineda sõltuvalt vanuserühmast ning konkreetsest liigast ja võistlusest. Näiteks Uus-Meremaa juunioride võrkpalliliigas jagatakse mängijad kahte rühma, sealhulgas 1-2-aastase ja 3-4-aastase mängukogemusega mängijad. 1. ja 2. aastaste grupis on mängud jagatud kaheks poolajaks, mis kestavad kumbki kümme minutit, kusjuures kummastki meeskonnast on korraga väljakul neli mängijat. Kogenumate grupis jagunevad mängud neljaks veerandajaks, mis kestavad kumbki kaheksa minutit ja igas meeskonnas on väljakul viis mängijat.

Paljud noorteliigad keskenduvad vähem võistlusele ja rohkem oluliste oskuste arendamisele lõbusalt. All England Netball Association'is saavad 9-11aastased naismängijad osaleda High Five Netball'is, kus nad saavad võimaluse läbida kõik viis positsiooni väljakul. Need mängud on jagatud neljaks veerandiks, millest igaüks kestab kuus minutit.

Sisevõrkpall

Sisevõrkpall, tuntud ka kui "action netball", on spordiala versioon, mida mängitakse mitmes riigis, sealhulgas Uus-Meremaal, Austraalias, Lõuna-Aafrikas ja Inglismaal. Mängu kestus võib varieeruda, kuid sageli mängitakse kaks poolaega, millest kumbki kestab 15 minutit koos kolmeminutilise vaheajaga, või neli veerandit, millest igaüks kestab kaheksa minutit koos kaheminutiliste vaheaegadega.

Fastnet/FiveNet

Fastnet ehk FiveNet on teine võrkpalli vorm, mida mängitakse kiirema mängu eesmärgil. Sarnaselt tavalistele võistlustele on need mängud jaotatud neljaks veerandiks, kuid iga veerand kestab ainult kuus minutit. Lisaks sellele on iga veerandi vahel kaheminutilised pausid. Vigastuste puhul on lubatud vaid 30-sekundilised time-outid ning üks esialgne kaheminutiline vigastuste time-out.

Ületunnid

Kui mängu lõppedes on skoor võrdne, läheb võrkpallimäng lisaaega. Overtime koosneb kahest perioodist, millest kumbki kestab seitse minutit. Kui pärast 14 minuti möödumist on seis endiselt võrdne, kuulutatakse võitjaks see meeskond, kes juhib mängu esimesena kahe punktiga.

KKK

Kui kaua mängitakse võrkpalli?

Võrkpallimängu kestus võib erineda sõltuvalt riigist, mängutasemest ja mängu formaadist. Tavaline võrkpallivõistlus kestab 60 minutit, mis on jaotatud neljaks 15-minutiliseks veerandajaks. Lisaks sellele on pärast esimest ja kolmandat veerandit kaks kolmeminutilist vaheaega ning poolaja vaheaeg, mis kestab viis minutit. Kuigi see on kõige tavalisem võrkpallimängu formaat, on olemas mitmeid teisi mänguliike, sealhulgas sisevõrkpall, kiirvõrkpall ning juunioride ja noorte võistlused, mille kestus erineb.

Kui pikk on juunioride võrkpallimäng?

Juunioride võrkpallimängu mängitakse üldjuhul lühema ajaga kui professionaalse/reguleeritud mängu puhul. Juunioride võrkpallimängu kestus on sageli erinev sõltuvalt riigist ja konkreetsest liigast, kus mängitakse. Levinud formaat, mida on näha paljudes Austraalia juunioride võrkpallimängudes, on neli veerandit, millest igaüks kestab kaheksa minutit, kusjuures pärast iga veerandit on kaheminutiline paus.