Co to jest mecz w tenisie?

Tenis
Co to jest mecz w tenisie

Mecz w tenisie obejmuje wszystkie aspekty punktacji w tenisie. Mecz składa się z gier i setów, z których te ostatnie składają się na gry. Zanim przejdziemy do bardziej szczegółowych informacji na temat tego, czym dokładnie jest mecz tenisowy, musimy omówić kilka podstawowych informacji na temat tego sportu.

Celem gry w tenisa jest zdobycie punktów poprzez uderzenie piłki nad siatką znajdującą się na środku dwustronnego kortu. Punkty zdobywa się poprzez dwukrotne odbicie piłki po stronie przeciwnika lub poprzez wybicie piłki przez przeciwnika poza pole gry.

Spis treści

Punktacja w tenisie

punktacja w tenisie

W tenisie musisz zdobyć 4 punkty, aby wygrać rundę. Jednak system punktacji jest nieco bardziej skomplikowany niż tylko "4 punkty". Oto jak działa punktacja w tenisie:

Wynik jest remisowy przy 40.Deuce

Kiedy wynik jest remisowy przy Deuce, gracz musi wygrać dwa punkty z rzędu, aby wygrać rundę. Jeśli nie ma remisu, wygrywa ten, kto pierwszy zdobędzie 5 punktów (nie ma oficjalnej liczby punktów po 40).

Organizacja meczu

Gra w tenisa składa się z trzech części: gry, seta i meczu. W tenisie, chcesz zdobyć punkty (jak wspomniano powyżej), aby wygrać grę. Po wygraniu wystarczającej ilości gier, wygrywasz seta. Po wygraniu wystarczającej liczby setów, wygrywasz mecz, który jest głównym celem.

Gra jest dość łatwa do zrozumienia, ponieważ jest tym, co się powszechnie widzi. Pierwszy gracz do 5 punktów wygrywa, lub pierwszy, który zdobędzie do kolejnych punktów w Deuce wygrywa.

Zestaw jest nieco bardziej skomplikowany. Istnieją dwa rodzaje setów, które składają się z pojedynczych gier. Set przewagi to set, w którym zawodnik musi wygrać 6 partii. Aby wygrać seta na przewagi, zawodnik musi wygrać co najmniej dwa gemy. W secie tiebreakowym zawodnicy wygrywają poprzez wygranie 6 gemów. Jeśli wynik osiągnie 5-5, zawodnicy rozgrywają dwa kolejne gemy. Jeśli wynik pozostaje remisowy przy 6-6, to tiebreak wyłania zwycięzcę. I wreszcie, odpowiadając na pytanie, mecz składa się z wielu setów, zazwyczaj 3.