Milyen hosszú egy tollaslabda játék

A tollaslabda kéz-szem koordinációt és állóképességet igényel, mivel egyetlen játék több játszmából áll. Olvasson tovább, hogy megtudja, milyen hosszú egy tollaslabda-játék.

Tartalomjegyzék

Tollaslabda játék hossza Formátum

Olimpiai szinten a tollaslabdát ugyanaz a formázás vezérli, függetlenül a résztvevő játékosok nemétől vagy számától. Ennek eredményeként minden egyes és páros mérkőzés 21 pontig játszott szettekből áll. Minden egyes játszott pontért a győztes csapat egy pontot kap a 21 pontos célpont eléréséhez. A 21 pont elérése mellett egy csapatnak legalább két ponttal kell megnyernie egy szettet. Minden mérkőzésen a háromból két szettből a legjobbat játsszák. Ez azt jelenti, hogy a győzelemhez egy csapatnak összesen két szettet kell nyernie. Egy tollaslabda-mérkőzés nem tarthat három szettnél tovább.

A tollaslabdát a legtöbbször minden szinten ugyanabban a formában játsszák, mint az olimpián. A tollaslabdának azonban vannak más változatai is, amelyekben eltérés van abban, hogy mikor ér véget egy szett. Például egy játékos akkor nyer szettet, ha 30 pontot szerez, függetlenül az ellenféllel szembeni pontkülönbségtől.

A tollaslabda mérkőzések hossza időben

A tollaslabdát a világ egyik leggyorsabb ütősportjának tartják. Minden egyes pont nagyon gyors tempójú és nem tart sokáig. A tollaslabdapálya mérete meglehetősen kicsi, ami a gyors pontokért felelős. Általánosságban elmondható, hogy egy profi tollaslabda-mérkőzés, amely három szettből a legjobb kettőt jelenti, körülbelül 40-50 percig tart. Ez azt jelenti, hogy egy háromszettes mérkőzés minden egyes szettje körülbelül 15 percet vesz igénybe az elejétől a végéig. Ez az időtartam azonban jelentősen változhat, ha az egyes szettek a versenyzők közötti szoros pontszámok miatt meghosszabbodnak. Fontos megjegyezni, hogy a tollaslabda sportban is léteznek időkérések. Az időkérések mennyisége és hossza a különböző versenyszinteken és bajnokságokban eléggé eltérő. Általános szabály azonban, hogy minden csapat minden mérkőzésen kap egy 60 másodperces időkérést.

A leghosszabb tollaslabda játék világrekordja

A világ leghosszabb tollaslabdajátékára még a 2016-os Tollaslabda Ázsia-bajnokságon került sor, amelyet a kínai Wuhanban rendeztek. A női páros elődöntő során a japán Kurumi Yonao és Naoko Fukuman az indonéz Greysia Polii és Nitya Krishinda Maheswari ellen lépett pályára. A mérkőzés 161 percig tartott, ami 2 óra 41 percnek felel meg. A mérkőzés tele volt nagyon hosszú és elhúzódó labdamenetekkel a csapatok között. Az első szettet Indonézia csapata nyerte meg fölényesen, 21-13-ra. A második játszmában Japán csapata válaszolt, és 21-19-re nyert. A döntő játszma volt a legvitatottabb, és több mint egy órán át tartott, ennyi ideig tart egy átlagos teljes tollaslabda-mérkőzés. A japán csapat végül 24-22-re nyerte a játszmát és a mérkőzést. Eddig csak egy másik hivatalos tollaslabda-mérkőzés volt, amely több mint két órán át tartott. Ez a dán Peter Rasmussen és a kínai Sun Jun között zajlott az 1997-es IBF világbajnokságon.

GYIK

Hány szett van a tollaslabdában?

A tollaslabdát a háromból két legjobb szettben játsszák. Ez azt jelenti, hogy egy játékos vagy csapat két sima szettet nyerhet a győzelemhez. Ha az ellenfelek mindketten nyernek egy-egy szettet, akkor a harmadik szett segít eldönteni a győztest. Egy szett megnyeréséhez a játékosnak vagy csapatnak 21 pontot kell szereznie, és legalább 2 pontos pontkülönbséggel kell nyernie.

Milyen hosszú volt a leghosszabb tollaslabda meccs?

A leghosszabb profi tollaslabda-mérkőzés a 2016-os Tollaslabda Ázsia-bajnokságon történt, amelyet a kínai Wuhanban rendeztek. A mérkőzés 161 percig, azaz 2 óra 41 percig tartott. A japán csapattársak, Kurumi Yonao és Naoko Fukuman a Greysia Polii és Nitya Krishinda Maheswari alkotta indonéz csapattal mérkőztek meg. Minden szett nagyon küzdelmes volt, hosszú labdamenetekkel. Végül a japán csapat került ki győztesen a mérkőzésből.

Melyik volt a valaha volt legrövidebb profi tollaslabda-mérkőzés?

A legrövidebb profi tollaslabda-mérkőzés az 1996-os Uber-kupán történt, amelyet a kínai Hongkongban rendeztek. A mérkőzésen a dél-koreai Ra Kyung-min és az angol Julia Mann volt az ellenfél. A mérkőzés mindössze hat percig tartott, és Ra Kyung-min lett a győztes.. A mérkőzés végeredménye 11-2 és 11-1 volt. Ez a tollaslabda-torna rövidebb játékformátumú volt, mint a szokásos tollaslabda-játék. Ettől függetlenül ez a játék hihetetlenül gyorsan elment.