Kā Padel spēlē tiek piešķirti punkti?

Padel
Padeļa punktu skaitīšana

Padeli dažkārt neoficiāli dēvē par "tenisu ar sienām", bet cik līdzīgi ir šie divi sporta veidi un kādas ir to punktu skaitīšanas sistēmas? Tiem, kuri nezina, ar ko padelis ir līdzīgs un ar ko atšķiras no citiem rakešu sporta veidiem, piemēram, tenisa, mēs izskaidrosim padeļa punktu skaitīšanas sistēmu. Turpiniet lasīt, lai uzzinātu, kā gūt punktus, uzvarēt spēles un galu galā nodrošināt uzvaru padela spēlē.

Satura rādītājs

Spēles punktu skaitīšana padelspēlē

Tiem, kas spēlējuši populārākos rakešu sporta veidus, piemēram, tenisu, nebūs sveši padeļa vispārējie noteikumi un formāts. Patiesībā padelis ir ļoti līdzīgs tenisam, tikai ar dažām atšķirībām spēlē, piemēram, iespēju izmantot laukuma apkārtējās sienas. Viena no jomām, kurā padelis ir identisks tenisam, ir punktu skaitīšanas sistēma, kurā padeļa mačs ir sadalīts sacensībās, kuru mērķis ir uzvarēt labāko no trim setiem, un katrs sets ir sadalīts sešās spēlēs.

Padeļa mača mazākā vienība ir spēle, un spēles tiek vērtētas tieši tāpat kā tenisā, un šis process ir pazīstams kā priekšrocību vērtēšana jeb "ad-scoring". Piešķirot punktus, spēle tiek uzvarēta, kad viens spēlētājs vai spēlētāju pāris sasniedz četrus punktus, un katram punktam tiek piešķirtas šādas vērtības: 0 - bez punktiem, 15 - par vienu punktu, 30 - par diviem punktiem, 40 - par trim punktiem, un ceturtais punkts nozīmē uzvaru. Tāpat kā tenisā, arī padelspēlē spēlētājs vai spēlētāji uzvar spēli, pirmie sasniedzot četrus punktus bez neizšķirta. Ja abas puses panāk neizšķirtu, abām sasniedzot 40 punktus, spēlētāji, tāpat kā tenisā, tiek saukti par spēlētājiem, kas atrodas "duelī". Šajā brīdī, lai izkļūtu no "deuce", vienam no spēlētājiem ir jāsaņem otrs punkts, un tad viņi iegūst "priekšrocību". Otrais punkts, ko gūst spēlētājs, kuram ir priekšrocības, uzvar spēli, savukārt pretinieka spēlētāja gūtais punkts atgriež abas puses uz "deuce".

Tāpat kā tenisā, arī padelā tiek izmantota "bezspēles punktu skaitīšanas metode" jeb punktu skaitīšana bez priekšrocības. Šī punktu skaitīšanas metode paredz, ka katrā spēlē tiek izslēgtas divnieka un priekšrocības daļas, un tas nozīmē, ka spēli uzvar tas spēlētājs, kurš pirmais sasniedz četrus punktus. Ja līdz trīs punktiem ir neizšķirts, ceturtais punkts nozīmē uzvaras gūšanu punktu guvējam. Tas tiek darīts, lai saīsinātu spēles ilgumu.

Komplektu vērtēšana Padel spēlē

Nākamais padeļa spēles apakšnodalījums ir komplekts. Līdzīgi kā tenisā, padel spēlētājs vai spēlētāji var uzvarēt setā, veiksmīgi uzvarot sešās spēlēs. Pirmais spēlētājs vai komanda, kas uzvarēs sešās spēlēs, uzvar setā, sperot soli tuvāk uzvarai mačā. Tāpat kā gājienu punktu gadījumā, ja noteiktos apstākļos spēlētāju rezultāts ir neizšķirts, setā var izspēlēt vairāk nekā sešas spēles. Līdzīgi kā tenisā un citos rakešu sporta veidos, padelā spēlētājiem jāuzvar setā ar vismaz divu spēļu pārsvaru, piemēram, ar rezultātu 6-4. Tas nozīmē, ka, ja viens vai vairāki spēlētāji uzvar sešas spēles, bet nav arī par divām spēlēm priekšā otrai pusei, var spēlēt papildu spēles. Piemēram, ja diviem spēlētājiem vai komandām ir neizšķirts 5:5, seta iznākums tiks izšķirts septiņās, nevis sešās spēlēs, jo pirmā puse, kas sasniegs sešas spēles, būs ieguvusi tikai vienu, nevis divas spēles pārsvaru.

Ja spēlētāju vai komandu rezultāts ir neizšķirts sešās spēlēs, tiek izspēlēta izlīdzinājuma spēle, un šajā spēlē uzvar tas spēlētājs vai komanda, kas pirmais gūst septiņus punktus. Izlīdzinātajā spēlē, tāpat kā kopvērtējuma spēlēs, uzvarētājam jāuzvar ar divu punktu pārsvaru. Ja neizšķirta laikā spēlētāji spēlē panāk neizšķirtu, izlīdzinājuma raunds turpināsies, līdz viens no spēlētājiem gūst divu punktu pārsvaru. Vēl viena setu vērtēšanas metode padelī ir "minisets", kas ir sets, kurā uzvarētājs, kurš pirmais uzvar četras spēles, nevis sešas spēles.

Maču punktu skaitīšana padelspēlē

Pēdējais šķērslis, kas spēlētājam ir jāpārvar, ir uzvara mačā. Līdzīgi kā tenisā, arī padeļa mačs parasti tiek izspēlēts līdz vienas puses uzvarai labākajā no trim setiem, kas nozīmē, ka maču uzvar tā puse, kura pirmā uzvar divus setus. Tas var notikt, ja viena puse uzvar pirmos divus setus, bet otra puse neuzvar nevienu, ja viena puse zaudē pirmo setu, bet uzvar pārējos divus, vai ja viena puse uzvar pirmo setu, zaudē otro, bet uzvar trešo. Padelspēlē, ja divām komandām ir neizšķirts viens sets, trešo setu var spēlēt bez breika, kas nozīmē, ka uzvar tā komanda, kura vai nu uzvar sešās izspēlēs, vai kurai izdodas iegūt divu spēļu pārsvaru pēc tam, kad abām komandām ir neizšķirts 5:5 vai 6:6, un tā uzvar mačā.

Vēl viena iespējamā punktu skaitīšanas sistēma padelspēlē ir neizšķirts, lai noteiktu spēles rezultātu. Tas var notikt, ja abas puses ir uzvarējušas vienā setā un nolemj atteikties no pēdējā seta izspēles par labu vienai izšķirošajai kārtai. Šo izšķirošo setu var izspēlēt līdz 7 vai 10 punktiem; pēdējā minētajā gadījumā to dēvē par "supertaibreaku". Tāpat kā visos tiebreikos, arī šajos abos tiek spēlēts ar nolūku uzvarēt ar divu punktu pārsvaru.

BIEŽĀK UZDOTIE JAUTĀJUMI

Cik daudz servju jūs saņemat padelī?

Tāpat kā tenisā, arī padelspēlē spēlētājiem rallijs jāsāk ar servēšanu. Padeles spēlētājiem ir piešķirtas divas iespējas uz katru servi. Ja spēlētājs ar pirmo mēģinājumu veiksmīgi trāpa servi pareizajā servēšanas laukumā, servēšana tiek ieskaitīta un rallijs sākas. Tomēr, ja spēlētājs ar pirmo mēģinājumu trāpa nepareizajā servēšanas laukumā vai ja viņa pirmais mēģinājums trāpīja tīklā un nonāca savā laukuma pusē, viņš var veikt otro mēģinājumu. Otro mēģinājumu, ko sauc par "let", var veikt arī tad, ja pirmā serve trāpīja tīklā un nokrita pareizajā servisa laukumā.

Kā uzvarēt padel spēlē?

Padelspēlē spēlētājs vai spēlētāju komanda uzvar mačā, ja viņi pirmie uzvar divus no trim setiem. Lai uzvarētu vienā no trim setiem, spēlētājiem jāuzvar sešās spēlēs. Lai uzvarētu spēli, spēlētājiem pirmajiem ir jāizcīna četri punkti, kas tiek ieskaitīti tieši tāpat kā tenisa spēlē, izmantojot ad-scoring sistēmu.

Kā jūs gūstat punktus padel?

Padeli vērtē tāpat kā tenisa mačus. Katrā padeļa komplekta spēlē spēlētāji gūst punktus, izmantojot sistēmu, kas pazīstama kā "priekšrocības punktu gūšana" jeb "ad-scoring". Ad-scoring sastāv no četriem punktiem, sākot no 0, 15, 30, 30, 40 un beidzot līdz uzvarai spēlē ar ceturto gūto punktu. Spēlētāji var panākt neizšķirtu 40-40, ko dēvē par "divnieku", pēc kura spēli var uzvarēt tikai viens spēlētājs, gūstot divus bezatbildes punktus.