Jak dlouho trvá hra házené?

Házená
Jak dlouhá je hra házené

Celková hrací doba ligového utkání v házené dospělých nebo týmové házené je 60 minut. 60 minut je rozděleno na dva 30minutové poločasy. Mezi poločasy je 10 až 15minutová přestávka. S přestávkami a oddechovým časem je celková doba hry přibližně 90 minut. Pokud je hra po 60 minutách základní hrací doby nerozhodná a vyžaduje vítěze, až dva přesčasy skládající se z pětiminutových poločasů, které se hrají, dokud se jeden z týmů nedostane do vedení.

Pro ligy mladší 16 let se hrají pouze dva poločasy po 25 minutách s desetiminutovou přestávkou. Dětské ligy (8-12 let) mají ještě kratší zápasy; jejich poločasy trvají pouze 20 minut s desetiminutovou přestávkou mezi nimi.

Obsah

Polovina

Hodiny pro hru házené

Časové úseky házené jsou velmi jednoduché. Hra je rozdělena na dva 30minutové poločasy pro hry pro dospělé.

Hodiny

Hodiny na házenou

Hodiny v házené začínají od nuly a počítají až 30 minut pro každý poločas. Házená je nepřetržitá hra s velmi malým počtem případů, kdy se hodiny zastaví. Trenérům je povoleno pouze tři oddechové časy po celou dobu hry. Kromě toho si nesmí vyžádat více než dva oddechové časy během jednoho poločasu. Trenéři si mohou vyžádat oddechový čas pouze tehdy, když je míč v držení jejich týmu.

Vzhledem k tomu, že hra házené je nepřetržitá, mohou být vedoucí týmy v pokušení běhat s časem, když mají míč v držení. Existuje mnoho pravidel, která tomu mají zabránit. Například když hráči drží míč, nesmí udělat více než tři kroky a musí přihrát nebo vystřelit do tří sekund. Porušení těchto pravidel dává druhému týmu volný hod. Pokud má rozhodčí pocit, že tým zdržuje čas, může ho potrestat.

Remízy a přesčasy

Vítězem házenkářského utkání se stává tým, který po skončení obou poločasů získal více bodů. Ve vyřazovacích fázích velkých mezinárodních turnajů není remíza přípustná. V případech, kdy musí být určen vítěz, až dva přesčasy může dojít. Každé období se skládá z dva pětiminutové poločasy s minutová přestávka mezi nimi. Pokud na konci prvního prodloužení vede jeden tým, je vyhlášen vítězem. Pokud je skóre na konci prvního prodloužení stále nerozhodné, pokračuje druhé prodloužení. Druhé prodloužení je totožné s prvním a trenéři nemají během prodloužení k dispozici oddechový čas.

Pokud bude skóre po dvou prodlouženích stále vyrovnané, budou se konat nájezdy. Při nájezdech je vybráno pět členů týmu, kteří volně střílejí na branku, kterou hájí pouze brankář. Členové týmu musí své hody provádět ze vzdálenosti sedmi metrů. Tým, který po pěti pokusech hodí nejvíce branek, vyhrává.

ČASTO KLADENÉ DOTAZY

Jak dlouho trvá olympijský zápas v házené?

V olympijské házené se celková doba hry od začátku do konce pohybuje kolem 90 minut. Hra však trvá 60 minut. Hra je rozdělena na dva 30minutové poločasy a olympijská házená má mezi poločasy 15minutovou přestávku. Pokud je stav utkání po 60 minutách hry nerozhodný, přidají se dvě pětiminutová prodloužení, která rozhodnou o vítězi.

Jak dlouho trvá zápas mládežnické házené?

Házená mládeže je kratší než házená dospělých. Zápasy s hráči mladšími 16 let trvají pouze 50 minut a mají dva poločasy po 25 minutách. Mezi těmito zápasy je desetiminutová přestávka. U dětských zápasů ve věku 8-12 let jsou poločasy dlouhé pouze 20 minut, přičemž 10minutová přestávka je stále zahrnuta.

Kolik třetin trvá hra házené?

Hra házené má pouze dvě třetiny. Každá hodina nebo pololetí trvá třicet minut a mezi nimi je deseti až patnáctiminutová přestávka. V případě nerozhodného výsledku se přidají další dvě prodloužení, která se skládají ze dvou pětiminutových poločasů s minutovou přestávkou mezi nimi.