Kako dolga je rokometna tekma?

Rokomet
Kako dolga je rokometna tekma

Skupni igralni čas rokometne lige za odrasle ali ekipne rokometne tekme je 60 minut. 60 minut je razdeljenih na dva 30-minutna polčasa. Med polčasoma je 10 do 15-minutni odmor. Skupaj z odmori in prekinitvami traja igra približno 90 minut. Če je igra po 60 minutah rednega dela izenačena in je treba določiti zmagovalca, do dve nadurni uri. sestavljen iz petminutnih polčasov, ki se igrajo, dokler ena od ekip ne prevzame vodstva.

Za lige, ki so mlajše od 16 let, sta na voljo le dva 25-minutna polčasa z 10-minutnim odmorom. Otroške lige (8-12 let) imajo še krajše tekme; njihovi polčasi trajajo le 20 minut z vmesnim 10-minutnim odmorom.

Kazalo vsebine

Polovica

Rokometna ura

Časovni odseki rokometa so zelo preprosti. Igra je razdeljena na dva 30-minutna polčasa za igre za odrasle.

Ura

Ura v rokometu se začne od ničle in šteje do 30 minut za vsak polčas. Rokomet je neprekinjena igra z zelo redkimi primeri, ko se ura ustavi. Trenerjem je dovoljeno le trije časovni limiti ves čas trajanja igre. Poleg tega v enem polčasu ne smejo zahtevati več kot dveh odmorov. Trenerji lahko zahtevajo odmor le, ko je žoga v posesti njihove ekipe.

Ker je rokometna igra neprekinjena, lahko vodilne ekipe, ko so v posesti žoge, zamoti skušnjava, da bi si podaljšale čas. Da bi se temu izognili, obstajajo številna pravila. Na primer, ko igralci držijo žogo, ne smejo narediti več kot tri korake in morajo podati ali streljati v treh sekundah. Kršitev teh pravil drugi ekipi omogoča prosti met. Če sodnik meni, da ekipa zavlačuje čas, jo lahko kaznuje.

Remiz in nadurno delo

Na rokometni tekmi zmaga ekipa, ki je po obeh polčasih dosegla več točk. V izločilnih fazah velikih mednarodnih turnirjev neodločen izid ni dovoljen. V primerih, ko mora biti izbran zmagovalec, do dve nadurni uri. se lahko zgodi. Vsako obdobje je sestavljeno iz dva petminutna polčasa s spletno stranjo . enominutni odmor. vmes. Če ob koncu prvega podaljška vodi ena ekipa, je razglašena za zmagovalca. Če je ob koncu prvega podaljška rezultat še vedno neodločen, se nadaljuje drugi podaljšek. Drugi podaljšek je enak prvemu, trenerji pa med podaljškom nimajo na voljo odmorov.

Če bo rezultat po dveh podaljških še vedno enak, bo sledil strelski obračun. Pri streljanju je izbranih pet članov ekipe, ki prosto streljajo na gol, ki ga brani le vratar. Člani ekipe morajo metati z razdalje sedmih metrov. Zmaga ekipa, ki po petih poskusih vrže največ golov.

POGOSTA VPRAŠANJA

Kako dolga je olimpijska rokometna tekma?

V olimpijskem rokometu traja tekma od začetka do konca približno 90 minut. Vendar je na voljo 60 minut igranja. Igra je razdeljena na dva polčasa po 30 minut, olimpijski rokomet pa ima med polčasoma 15-minutni odmor. Če je tekma po 60 minutah igre neodločena, se za določitev zmagovalca dodata dva petminutna podaljška.

Kako dolgo traja mladinska rokometna tekma?

Mladinske rokometne tekme so krajše od rokometnih tekem za odrasle. Igre z igralci, mlajšimi od 16 let, trajajo le 50 minut z dvema 25-minutnima polčasoma. Med temi igrami je 10-minutni odmor. Pri igrah otrok, starih od 8 do 12 let, so polčasi dolgi le 20 minut, 10minutni odmor pa je še vedno vključen.

Koliko tretjin traja igra rokometa?

V rokometni igri sta samo dve tretjini. Vsaka učna ura ali pol ure traja trideset minut z 10 do 15-minutnim odmorom. Če je rezultat neodločen, se dodata dva dodatna podaljška, sestavljena iz dveh petminutnih polčasov z enominutnim odmorom med njima.