Kiek trunka krepšinio rungtynės?

Krepšinis
Kiek laiko trunka krepšinio rungtynės

Krepšinio rungtynių trukmė priklauso nuo įvairių veiksnių. Keletas elementų, galinčių turėti įtakos žaidimo trukmei, yra žaidimo lygis, lyga ir tai, ar rungtyniauja vyrai, ar moterys.

Turinys

NBA (Nacionalinė krepšinio asociacija)

NBA yra bene žinomiausia krepšinio lyga pasaulyje, nes joje žaidžia geriausi pasaulio vyrų krepšininkai. NBA rungtynės skirstomos į keturis ketvirčius, kurių kiekvienas trunka dvylika minučių. Todėl bendra varžybų trukmė yra 48 minutės. Tačiau dauguma rungtynių trunka nuo dviejų iki trijų valandų dėl laiko pertraukų, įskaitant pražangas, pertraukėles, teisėjų peržiūras ir 15 minučių pertrauką.

WNBA (Moterų nacionalinė krepšinio asociacija)

WNBA yra pagrindinė JAV moterų krepšinio profesionalų lyga. Skirtingai nei NBA, WNBA rungtynės skirstomos ne į keturis ketvirčius, o į dvi dalis. Kiekviena rungtynių pusė trunka 20 minučių, iš viso rungtynės trunka 40 minučių. Šios rungtynės taip pat trunka ilgiau nei tikrasis rungtynių laikas dėl prastovų, susijusių su pražangomis, pertraukomis ir pertraukomis.

NCAA (Nacionalinė koledžų atletų asociacija)

Kolegijų lygmeniu reguliari krepšinio varžybų trukmė yra 40 minučių. Nors bendra rungtynių trukmė tiek vyrų, tiek moterų varžybose yra vienoda, jų trukmė skiriasi. Vyrų NCAA rungtynės susideda iš dviejų pusių, kurių kiekviena trunka po 20 minučių, o moterų rungtynės susideda iš keturių ketvirčių, kurių kiekvienas trunka po 10 minučių. Šios rungtynės trunka maždaug po dvi valandas, atsižvelgiant į pertraukėles, klaidas, reklamines pertraukėles ir rungtynių pertrauką.

Vidurinė mokykla ir jaunimas

Aukštųjų mokyklų ir (arba) jaunimo krepšinio rungtynių trukmė dažnai gali skirtis priklausomai nuo to, kur žaidžiamos rungtynės, lygos ir įgūdžių lygio. Tačiau dauguma Jungtinių Amerikos Valstijų vidurinių mokyklų laikosi Nacionalinės valstijų vidurinių mokyklų asociacijų federacijos (NFSHSA) politikos, pagal kurią reguliariosios rungtynės turi būti suskirstytos į keturis ketvirčius, kurių kiekvienas trunka aštuonias minutes. Todėl aukštųjų mokyklų krepšinio rungtynės paprastai trunka 32 minutes, o iš viso - apie 90 minučių. Žemesniuose žaidimo lygiuose, kurių nereguliuoja valdymo institucija, rungtynių trukmė svyruoja dažniau.

Pusiaukelė

Vienas iš krepšinio rungtynių elementų, pailginančių jų trukmę, yra pertrauka. NBA, WNBA ir NCAA varžybose pertrauka trunka 15 minučių. Priklausomai nuo mokyklos ir konferencijos, kurioje žaidžiamos rungtynės, aukštųjų mokyklų varžybų pertraukos trukmė gali skirtis - paprastai ji trunka nuo 10 iki 15 minučių.

Viršvalandžiai

Kitas elementas, galintis pailginti krepšinio rungtynių trukmę, yra pratęsimas, kai pasibaigus pagrindiniam rungtynių laikui abiejų komandų rezultatas yra lygus. Profesionalų ir koledžų (NBA, WNBA ir NCAA) lygiuose pratęsimas trunka penkias minutes. Tačiau gali būti žaidžiami keli pratęsimai, jei kiekvieno pratęsimo pabaigoje rezultatas lieka lygus. Aukštųjų mokyklų krepšinio rungtynių pratęsimas paprastai trunka keturias minutes, o papildomi pratęsimai žaidžiami tol, kol rezultatas nebėra lygus.

DUK

Kiek laiko trunka pertraukėlė per profesionalias krepšinio rungtynes?

Tiek NBA, tiek WNBA komandoms per rungtynes suteikiamos septynios pertraukėlės, kurių kiekviena trunka 75 sekundes (arba minutę ir penkiolika sekundžių). Nors komandos gali nepanaudoti visų pertraukėlių kiekvienose rungtynėse, tačiau jei nusprendžia tai padaryti, kiekviena komanda gali pratęsti bendrą rungtynių laiką beveik devyniomis minutėmis. Jei iki ketvirtojo ketvirčio pradžios komandai lieka dvi ar daugiau pertraukėlių (NBA lygoje), kiekvienos pertraukėlės trukmė sutrumpinama iki 20 sekundžių.

Kokios buvo ilgiausios NBA rungtynės istorijoje?

1951 m. sausio 6 d. Ročesteryje (Niujorko valstija) tarp Indianapolio "Olympians" ir Ročesterio "Royals" vyko ilgiausios NBA rungtynės istorijoje. Iš viso rungtynės truko 78 minutes ir buvo priverstos žaisti šešis pratęsimus. Ilgai trukusių rungtynių pabaigoje olimpiečiai iškovojo pergalę galutiniu rezultatu 75:73. Šios rungtynės užtruko taip ilgai todėl, kad jos vyko prieš NBA įvedant 24 sekundžių metimo laikrodį.

Kokios buvo ilgiausios NCAA krepšinio rungtynės istorijoje?

Ilgiausios NCAA krepšinio rungtynės istorijoje vyko 1981 m. gruodžio 21 d. tarp "Cincinnati Bearcats" ir "Bradley Braves" komandų "Robertson Memorial Field House" stadione Peorijoje, Ilinojaus valstijoje. Varžybos iš viso truko 75 minutes, o joms pasibaigti prireikė septynių pratęsimų. Septintojo pratęsimo pabaigoje "Bearcats" dviem taškais aplenkė "Braves" (galutinis rezultatas 75:73).