Jäähoki
Jäähoki mängukell

Sisukord

Mängukell

Jäähokis on mängukell peamine kell, mida kasutatakse jooksva perioodi järelejäänud aja jälgimiseks. Hokimängud koosnevad kolmest perioodist. National Hockey League'is kestab iga periood 20 minutit.

Mängukell algab kell 20:00 ja tiksub pidevalt allapoole, kuni jõuab nullini, mis annab märku perioodi lõpust. Pärast vaheaega lülitatakse mängukell järgmise perioodi jaoks tagasi 20:00-le.

Ajamõõtja

Ajamõõtja on jääväline ametnik, kes vastutab mängukella käigushoidmise eest. Ta vastutab kella käivitamise ja peatamise eest ning vajaduse korral ka kella aja korrigeerimise eest. Ajamõõtjad on jäävälise kohtunike meeskonna oluline osa, sest kella käivitamine ja peatamine on mängu kulgemise seisukohalt väga oluline. Nad on pidevas kontaktis jääväljaku ametnikega, et tagada, et kella aeg on alati õige.

Ajutised peatused

Kogu hokimängu vältel jätkab kella jooksmist, kuid mõnikord jääb see ajutiselt seisma. Siin on toodud kõik olukorrad, kus mängukell peatub:

• Kohtunik puhub pilli, mis annab märku mängu peatamisest.
  • Hinnatakse trahvi
  • Mängija on vigastatud
  • Kett on mängust välja löödud
  • Meeskond kutsub aja maha
  • Väravavaht külmutab korvi
  • Värav on löödud

Mängukell hakkab uuesti käima, kui ketas pannakse uuesti mängu, kui on toimunud vaheltlõikamine.

Ületunnid

Kui mängu lõppskoor on võrdne, mängitakse lisaaeg, et selgitada välja võitja meeskond. Neid lisaperioode nimetatakse lisaaegadeks. Mänguaja kestus lisaaja perioodidel erineb NHL-i tavahooajal ja NHL-i hooajajärgsel hooajal.

NHL-i regulaarhooaja mängukell lisaaja jooksul

jäähoki nhl mängu kella regulaarne hooaeg

NHL-i tavahooaja mängus kestab lisaaja mängukell viis minutit. Mäng lõpeb kohe, kui lisaaja jooksul lüüakse värav; seda nimetatakse äkksurmaks. Kui viieminutilise lisaaja jooksul väravat ei lööda, läheb mäng edasi heitlusse, kus selgitatakse võitja. Jäähokis toimuvad heitlused on ajavõtuta.

NHL Playoffs mängu kella lisaaega

jäähoki nhl mängukell hooajajärgne hooaeg

NHL-i play-off-mängus kestab mängukell lisaaja jooksul 20 minutit. Mäng lõpeb kohe, kui lisaaja jooksul lüüakse värav. Erinevalt tavahooaja lisaaegadest tuleb aga hooajajärgses mängus lüüa värav lisaaja jooksul, et meeskond võidaks. See tähendab, et kuni värava löömiseni mängitakse täiendavad 20 minutit lisaaega. NHL-i hooajajärgsete mängude ajal ei ole piirangut, kui palju lisaajaid võib lisada.

KKK

Kui pikk on mängukell tavahooaja hokimängude ajal?

NHL-i tavahooajal kestab mängukell 20 minutit regulaarperioodi ja viis minutit lisaaega. NHL-i tavahooajal on kolm regulaarperioodi ja üks lisaaeg.

Kui pikk on mängukell hooajajärgsete jäähokimängude ajal?

NHL-i play-off'is kestab mängukell 20 minutit regulaarperioodi ja 20 minutit lisaaega. NHL-i play-off'is on kolm normaalaega ja piiramatu arvu lisaaegasid (kuni värava löömiseni).

Millal mängukell peatub?

Mängukell võib peatuda mitmel põhjusel, enamasti siis, kui kohtunik vilistab pilli. Mängukella ajutise peatamise põhjuste hulka kuuluvad vigastused, karistused, väravad, väravasöödu ja ajapausid.

Millal jätkub mängukell hokis?

Jäähokis jätkub mängukell pärast mängukatkestust, kui ketas pannakse uuesti mängima vahetuslöögi kaudu. Kui ketas jõuab jääle, hakkab mängukell taas tiksuma.