Ledus hokejs
Ledus hokeja spēles pulkstenis

Satura rādītājs

Spēles pulkstenis

Hokejā spēles pulkstenis ir galvenais pulkstenis, kas tiek izmantots, lai sekotu līdz laikam, kas atlicis līdz kārtējā perioda beigām. Hokeja spēles sastāv no trim periodiem. Nacionālajā hokeja līgā katrs periods ilgst 20 minūtes.

Spēles pulkstenis sākas pulksten 20:00 un nepārtraukti rit uz leju, līdz tas sasniedz nulli, kas nozīmē perioda beigas. Pēc pārtraukuma spēles pulkstenis nākamajam periodam tiks iestatīts no jauna uz 20:00.

Laika skaitītājs

Laika skaitītājs ir ārpus ledus esošs oficiāls spēlētājs, kas atbild par spēles pulksteņa darbību. Viņi ir atbildīgi par pulksteņa rādījumu palaišanu un apturēšanu, kā arī, ja nepieciešams, par pulksteņa rādījumu koriģēšanu. Laika noteicēji ir ļoti svarīga tiesnešu komandas ārpus ledus daļa, jo pulksteņa rādītāju palaišana un apturēšana ir ļoti svarīga spēles gaitai. Viņi pastāvīgi sazinās ar tiesnešiem uz ledus, lai nodrošinātu, ka pulksteņa rādītais laiks vienmēr ir pareizs.

Pagaidu apstāšanās

Hokeja spēles laikā pulkstenis turpinās rādīt laiku, taču dažreiz tas uz laiku apstājas. Šeit ir norādītas visas situācijas, kad spēles pulkstenis apstājas:

• Tiesnesis uzspiež svilpīti, signalizējot par spēles pārtraukšanu.
  • Tiek uzlikts sods
  • Spēlētājs ir ievainots
  • ripa tiek izsista no spēles
  • Komanda pieprasa pārtraukumu
  • Vārtsargs iesaldē ripu
  • Tiek gūti vārti

Spēles pulkstenis sāks darboties no jauna, tiklīdz ripa tiks atgriezta atpakaļ spēlē, kad tiks izspēlēta metiena pa vārtiem.

Virsstundu periodi

Ja pamatlaika beigās rezultāts ir neizšķirts, tiek spēlēti papildlaiki, lai noteiktu uzvarētāju komandu. Šos papildu periodus sauc par pagarinājumu. Spēles laika ilgums pagarinājuma periodos atšķiras gan NHL regulārajā sezonā, gan NHL pēcsezonā.

NHL regulārās sezonas spēles pulkstenis pagarinājumā

hokejs nhl spēles pulkstenis regulārā sezona

NHL regulārās sezonas spēlē pagarinājumā spēles pulkstenis ilgst piecas minūtes. Spēle beidzas, tiklīdz tiek gūti vārti papildlaikā; to sauc par pēkšņu nāvi. Ja piecu minūšu pagarinājuma laikā vārti netiek gūti, spēle turpināsies pēcspēles metienos, lai noteiktu uzvarētāju. Izspēles hokejā ir bez laika.

NHL play-off spēles pulkstenis pagarinājumā

hokejs nhl spēles pulkstenis pēc sezonas

NHL play-off spēlē pagarinājumā spēles pulkstenis ilgst 20 minūtes. Spēle beidzas, tiklīdz tiek gūti vārti pagarinājumā. Tomēr atšķirībā no regulārās sezonas pagarinājuma, pēcsezonas spēlēs ir nepieciešams gūt vārtus pagarinājuma laikā, lai komanda uzvarētu. Tas nozīmē, ka līdz vārtu guvumam tiks spēlēts papildu 20 minūšu pagarinājums. NHL pēcsezonas spēlēs nav ierobežots pagarinājumu skaits.

BIEŽĀK UZDOTIE JAUTĀJUMI

Cik garš ir spēles pulkstenis regulārās sezonas hokeja spēlēs?

NHL regulārajā sezonā spēles laiks ilgst 20 minūtes pamatlaikā un piecas minūtes pagarinājumā. NHL regulārajā sezonā ir trīs pamatlaiks un viens pagarinājums.

Cik garš ir spēles pulkstenis pēcsezonas hokeja spēlēs?

NHL play-off spēlēs spēles laiks ilgst 20 minūtes pamatlaikā un 20 minūtes pagarinājumā. NHL play-off ir trīs pamatlaiks un neierobežots pagarinājumu skaits (līdz tiek gūti vārti).

Kad apstājas spēles pulkstenis?

Spēles pulkstenis var apstāties daudzu iemeslu dēļ, lielākoties tad, kad tiesnesis nospēlē svilpi. Iemesli spēles laika īslaicīgai apturēšanai ir traumas, sodi, vārti, ripa ārpus soda laukuma un pārtraukumi.

Kad hokejā atsāk rādīt spēles laiku?

Hokejā spēles pulkstenis tiek atsākts pēc pārtraukuma, kad ripa tiek atgriezta spēlē, kad tiek izspēlēta kontaktlaiks. Tiklīdz ripa nokļūs uz ledus, spēles pulkstenis atkal sāks rādīt laiku.