Ľadový hokej
Hodiny na ľadový hokej

Obsah

Hodiny hry

V hokeji sú hodiny hry hlavnými hodinami, ktoré slúžia na sledovanie zostávajúceho času v aktuálnej tretine. Hokejové zápasy sa skladajú z troch tretín. V National Hockey League trvá každá tretina 20 minút.

Hodiny hry sa začínajú o 20:00 a nepretržite odbíjajú, kým nedosiahnu nulu, čo signalizuje koniec periódy. Po prestávke sa hodiny hry vynulujú na 20:00 pre ďalšiu tretinu.

Časomiera

Časomerač je pracovník mimo ľadu, ktorý je zodpovedný za sledovanie času hry. Je zodpovedný za spustenie a zastavenie hodín, ako aj za úpravu času na hodinách v prípade potreby. Časomerači sú dôležitou súčasťou tímu rozhodcov mimo ľadu, pretože spustenie a zastavenie hodín je veľmi dôležité pre priebeh hry. Sú v neustálom kontakte s rozhodcami na ľade, aby zabezpečili, že čas na hodinách bude vždy správny.

Dočasné zastávky

Počas hokejového zápasu budú hodiny naďalej bežať, ale niekedy sa dočasne zastavia. Tu sú uvedené všetky situácie, kedy sa hodiny hry zastavia:

• Je strelený gól

Hodiny hry sa opäť spustia, keď sa puk vráti do hry po vhadzovaní.

Obdobia nadčasov

Ak je skóre na konci riadneho hracieho času nerozhodné, hrajú sa predĺženia, aby sa určil víťazný tím. Tieto predĺženia sa nazývajú predĺženie. Množstvo času na hodinách hry v predĺženiach sa líši od základnej sezóny NHL po sezónu NHL.

Hodiny v zápase základnej časti NHL v predĺžení

ľadový hokej nhl hra hodiny pravidelnej sezóny

V zápase NHL v základnej časti trvajú hodiny hry v predĺžení päť minút. Zápas sa končí hneď po strelení gólu v predĺžení, ktoré sa nazýva náhla smrť. Ak počas päťminútového predĺženia gól nepadne, o víťazovi rozhodnú nájazdy. Nájazdy v hokeji nie sú časovo obmedzené.

Hodiny v play-off NHL v predĺžení

ľadový hokej nhl hra hodiny po sezóne

V play-off NHL trvajú hodiny hry v predĺžení 20 minút. Hra sa skončí hneď po strelení gólu v predĺžení. Na rozdiel od predĺženia v základnej časti však v zápasoch po sezóne musí byť počas predĺženia strelený gól, aby tím vyhral. To znamená, že sa bude hrať ďalšie 20-minútové predĺženie až do strelenia gólu. Počet predĺžení počas zápasov NHL po sezóne nie je obmedzený.

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

Ako dlho trvajú hodiny hry počas hokejových zápasov v základnej časti?

Hracie hodiny v základnej časti NHL trvajú 20 minút a v predĺžení päť minút. V základnej časti NHL sa hrajú tri základné časti a jedno predĺženie.

Ako dlho trvajú hodiny hry počas hokejových zápasov po sezóne?

Hodiny hry v play-off NHL trvajú 20 minút v riadnom hracom čase a 20 minút v predĺžení. V play-off NHL sa hrajú tri základné časti a neobmedzený počet predĺžení (až do strelenia gólu).

Kedy sa zastavia hodiny hry?

Hodiny hry sa môžu zastaviť z mnohých dôvodov, väčšinou vždy, keď rozhodca zapíska. Dôvody na dočasné prerušenie hry sú zranenia, tresty, góly, puk mimo hracej plochy a prestávky.